Počasí Dnes °C
Odbor sociálních věcí
Úvodní stránka > Krajský úřad > Odbor sociálních věcí > Oddělení sociální práce > Záležitosti národnostních menšin a cizinců

Záležitosti národnostních menšin a cizinců

Agentura pro sociální začleňování

Agentura pro sociální začleňování zapojí do koordinovaného čerpání evropských dotací další 2 města z Libereckého kraje

Další město z Libereckého kraje může od 2. poloviny roku  2016 účinněji řešit problémy spojené s existencí sociálně vyloučených lokalit na jejich území. Vládní Agentura pro sociální začleňování ho zapojí do takzvaného Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám (KPSVL), který jim umožní řešit problém chudoby a sociálního vyloučení komplexním způsobem a zajistí jim exkluzivní přístup k některým evropským dotacím. Jde o Město Tanvald, ke kterému se v roce 2017 připojí další obce tohoto regionu - Smržovka a Desná. O jejich zapojení do spolupráce s Agenturou včera rozhodli členové Monitorovacího výboru Agentury, který je jejím dozorčím orgánem.
Tato města se připojí ke Statutárnímu městu Liberec, Městu Nový Bor, městu Velké Hamry a mikroregionu Frýdlantsko, které s Agenturou pro sociální začleňování spolupracují.  K ukončení spolupráce došlo ve Městu Ralsko, které od roku 2016 využívá tzv. vzdálenou podporu.

Zpracovávám...