Як повідомити про зміну місця проживання в Чехії? / Jak hlásit změnu místa pobytu?

01. 04. 2022

Jak hlásit změnu místa pobytu?

Pro ohlášení změny místa pobytu na území České republiky, a i dalších změn, mohou občané Ukrajiny využít tiskopis uvedený níže. Vyplněný tiskopis včetně případných příloh mohu poslat poštou na adresu některého z pracovišť Ministerstva vnitra. Naše pracoviště Ministerstva vnitra jsou přetížená, prosím nenavštěvujte je osobně v této záležitosti.

Tiskopis pro ruční vyplnění je dostupný zde (pdf, 230 kB). Tiskopis pro elektronické vyplnění zde (pdf, 1,6 MB).

Vyplněné tiskopisy je možné odnést osobně do Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině Libereckého kraje (U Jezu 642/2 a, Liberec) nebo na pobočku OAMP v Liberci, Voroněžská 144/20, případně zaslat poštou rovněž na adresu Voroněžská 144/20, Liberec.

Upozornění: Vždy je nutno uvést do formuláře číslo mobilního telefonu pro případnou další komunikaci.

Важливо повідомити про зміну місця проживання. Як повідомити про ці зміни Міністерство внутрішніх справ?

Щоб повідомити про зміну місця проживання в Чеській Республіці, а також про інші зміни, громадяни України можуть скористатися бланком нижче. Заповнений бланк з додатками потрібно надіслати поштою на адресу одного з відділень OAMP MV . Наші офіси МВС перевантажені, просимо не відвідувати їх особисто в цьому питанні.

Формуляр посібника доступний тут (pdf, 230 kB). Бланк для електронного заповнення тут (pdf, 1,6 MB)

Заповнені бланки можна віднести особисто в Регіональний центр допомоги Україні Ліберецької області (корпус “D” Обласної державної адміністрації Ліберецької області, U Jezu 642/2a, Liberec (У Єзу 642/2а, Ліберець) тут або у відділення Департаменту проживання та міграційної політики МВС (OAMP) у Ліберці, за адресою: Voroněžská 144/20 (Воронєжзька 144/20), або надіслати поштою також за вказаною адресою.

Зверніть увагу! Для подальшого спілкування у формі завжди необхідно вказувати номер мобільного телефону.

Informace pro ukrajinské občany na území ČR v návaznosti na ruskou agresi na Ukrajině - Ministerstvo vnitra České republiky (mvcr.cz)

Mgr. Eva Říhová
odborný zaměstnanec pro externí komunikaci
eva.rihova@kraj-lbc.cz