Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Dánský orchestr ohromil posluchače

30. 07. 2018

V Domově důchodců Český Dub se v pátek 27. července konal koncert dánského orchestru Skjern Salonorkester. Hudebníci z tak vzdáleného místa v českodubském domově dosud nehráli.

„Vystoupení zprostředkovala paní Harriet Ludvigsen, jejíž kamarádka se do Dánska přestěhovala z Českého Dubu. Ta nás doporučila, jako vhodné místo pro koncert,“ vysvětlil Radim Pochop, ředitel Domova důchodců Český Dub.

Orchestr dostál svému označení, vystupujících bylo celkem 24. Svůj set těleso odehrálo pod vedením dirigenta Flemminga Nordenhoffa. Ten se ve dvou skladbách zhostil i sólového zpěvu. Repertoár byl pestrý, zazněla například polka Škoda lásky v unikátním provedení – zpívaná v dánštině. Místo bylo ale i pro písničku z tvorby slavné Abby. „Naším krédem je rozdávat radost. Hudbou se bavíme a chceme, aby stejný pocit měli i posluchači,“ upřesnil dirigent Nordenhoff. Koncert měl obrovský úspěch, nadšené publikum vůbec nechtělo nechat hudebníky odejít. „Sám jsem se hudbě věnoval a musím říct, že se mi dnešní koncert opravdu líbil. Přece jen, kompletní orchestr, to je opravdu síla,“ pochvaloval si po koncertě pan Pavlů, jeden z obyvatel domova.

Vystoupení v Českém Dubu bylo tečkou za pobytem orchestru v Česku. „Koncertů bylo více, například ve Velkém Meziříčí, Telči či Praze. Dnes se vracíme přespat do Prahy a zítra odjíždíme do Dánska. Návštěvu u Vás si celý orchestr pochvaluje, všichni hovoří o nesmírně přátelské, vstřícné atmosféře,“ dodala Harriet Ludvigsen.

V superlativech hovořili po pátečním koncertě i lidé z pořádajícího domova. „Byli bychom opravdu rádi, kdyby k nám orchestr znovu přijel, nejlépe hned v příštím roce,“ uzavřel Radim Pochop.

Domov důchodců Český Dub je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Ve dvou sociálních službách nabízí celkem sto míst

TZ: Radim Pochop, Domov důchodců Český Dub

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307

Cílem poskytování dotace na rok 2021 je podpora aktivit souvisejících s integrací národnostních menšin a cizinců v Libereckém kraji formou komunitní práce a osvětových akcí. Formou dotace na činnost budou podpořeny projekty organizací, právnických a fyzických osob, které spadají do okruhu způsobilých žadatelů a jejichž projekty jsou zaměřeny na:

A. aktivity související s komunitní prací

B. edukační a informační činnost, osvětové aktivity a prevence xenofobního chování

Bližší informace na:  https://dotace.kraj-lbc.cz/socialni-veci/5-1-podpora-integrace-narodnostnich-mensin-a-cizincu-d453317.htm?fbclid=IwAR0-40nG3hoDAMDLaVhapirgPs_-EjAzFaP7--vFeTrF7IS6C_uZJ39fQrQ