Death metal zazní na Troskách, aby pomohl malé holčičce

22. 08. 2017

Turnovská  Purnama a další tři kapely vytvoří metalové peklo na Benefičním koncertu na podporu boje s rakovinou na Troskách. Chtějí tak finančně podpořit čtyřleté děvčátko, které v současnosti bojuje se zákeřnou nemocí.

Benefiční koncert na hradě Trosky se uskuteční 26. srpna od 19. hodin a pořádá ho turnovská hudební formace Purnama. Ta už se několik let zabývá podobnými dobročinnými koncerty, kdy výtěžek ze vstupného a z prodeje CD jde ve prospěch nemocných dětí.  Jedním z míst pro jejich benefici je již po třetí také hrad Trosky, který jim k ní nabídl vhodné prostory. Po Martinovi se svalovou distrofií, Vanesce s nemocí motýlích křídel, letos přišla na řadu Andulka, která bojuje s rakovinou. Nad celou dobročinnou akcí převzal záštitu Pavel Svoboda, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

„Vážím si toho, že muzikanti z turnovské kapely Purnama už před třemi lety vymysleli projekt Metal for Hope a pořádají metalové koncerty jako benefice pro nemocné děti. To je důkazem, že i mladí metalisté mají srdce a myslí na druhé. Považoval jsem proto za samozřejmé, že jejich projekt podporuje také Liberecký kraj. Snad výtěžek z benefičního koncertu přispěje Andulce k zajištění kvalitnější péče, anebo jí třeba jenom zpříjemní dobu léčení. Není nic smutnějšího, než když vážnou chorobou onemocní ti, kteří jsou teprve na prahu života a měli by mít celý život před sebou,“ řekl Pavel Svoboda, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální resort.

Na hradě společně s pořádající Purnamou zahrají ještě další tři kapely podobného žánru. Z Hořic přijede Set my Brain, z německé Žitavy Pikodeath a z Liberce New Hate Form, kteří svůj koncert podpoří velkou video projekcí na hrad a překvapením. Okolo 23. hodiny rozzáří nádvoří hradu ohňová show v podání Fire Show Alterna. Všichni zahrají a vystoupí bez nároku na honorář. Naopak diváci si mohou za své stokorunové vstupné, kromě hezkého zážitku odnést domů i nějakou výhru z tomboly, jakou je třeba poukaz v hodnotě tisíc korun na nové tetování.

Šimice Marie
marie.simice@kraj-lbc.cz