Dětské centrum a Domov důchodců v Jindřichovicích mají nové vedení

21. 02. 2018

Od prvního března povedou dvě příspěvkové organizace resortu sociálních věcí Libereckého kraje nové ředitelky. Dětské centrum Liberec bude řídit Jindřiška Korečková, která nahradí ve funkci dosavadní ředitelku Annu Vereščákovou. Ta odešla na vlastní žádost z osobních důvodů. Novou ředitelkou v Domově důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem se stala Karla Salabová.

Obě ředitelky vzešly z výběrových řízení. Do funkcí je na základě doporučení výběrové komise jmenovala v úterý 20. února Rada Libereckého kraje. „Karla Salabová povede Domov důchodců v Jindřichovicích jen dočasně, po dobu, kdy bude její předchůdce Petr Pávek vykonávat mandát poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR,“ upřesnil náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda. „Rád bych poděkoval odcházející ředitelce Vereščákové. Dětské centrum Liberec řídila obětavě mnoho let a s velkým osobním nasazením,“ doplnil.

Mgr. Karla Salabová (38 let) žije v Jindřichovicích pod Smrkem. Původním povoláním je učitelkou. V minulosti pět let pracovala i jako ředitelka MŠ a ZŠ v Jindřichovicích pod Smrkem. Ve výběrovém řízení na ředitele domova důchodců byla jedinou uchazečkou. Mgr. Jindřiška Korečková (41 let) takřka celý dosavadní život pracovala v sociální oblasti. Vedle praxe sociální pracovnice má také bohatou zkušenost s kurátorskou činností, několik let vedla oddělení kurátorské činnosti Magistrátu města Liberce. Byla vybrána ze tří zájemců o tuto pozici.

Bc. Markéta Žitná (Dědková)
marketa.zitna@kraj-lbc.cz
Mobil: 739541624