Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Liberecký kraj opět po šesti letech zahájí výběrová řízení na pozice ředitelů v sociálních zařízeních

02. 06. 2021

Někteří ředitelé v krajských sociálních zařízeních letos završují svá šestiletá funkční období. V současné době se to týká ředitelky Dagmar Žaloudkové z Domova důchodců Sloup v Čechách, jejího velkohamerského protějšku Čestmíra Skrbka a Jany Lachmanové z hodkovického Domova a Centra aktivity. Liberecký kraj proto vyhlásil výběrová řízení na jejich pozice, do nichž se mohou stávající ředitelé rovněž znovu přihlásit.        

„Chtěl bych všem ředitelům poděkovat za jejich poctivou práci. Zejména je třeba zdůraznit jejich nasazení v době koronavirové pandemie. Ve svých zařízeních ji zvládli s bravurou,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek pro resort sociálních věcí.

Dagmar Žaloudková, Čestmír Skrbek i Jana Lachmanová končí ve své funkci k 30. září letošního roku. Do výběrového řízení na obsazení pozice ředitele v Domově důchodců Velké Hamry a hodkovického Domova a Centra aktivity se mohou zájemci hlásit do 21. června letošního roku. Přihlášky do konkurzu na šéfa Domova důchodců Sloup v Čechách lze zasílat do 13. července.

„Je třeba podotknout, že i stávající ředitelé se samozřejmě mohou do výběrového řízení bez jakýchkoliv problémů opět přihlásit. S jejich prací jsme byli velice spokojeni,“ uzavřel náměstek Tulpa.    

 

 

Mgr. Filip Trdla
tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307
Mobil: 770134419

Cílem poskytování dotace na rok 2021 je podpora aktivit souvisejících s integrací národnostních menšin a cizinců v Libereckém kraji formou komunitní práce a osvětových akcí. Formou dotace na činnost budou podpořeny projekty organizací, právnických a fyzických osob, které spadají do okruhu způsobilých žadatelů a jejichž projekty jsou zaměřeny na:

A. aktivity související s komunitní prací

B. edukační a informační činnost, osvětové aktivity a prevence xenofobního chování

Bližší informace na:  https://dotace.kraj-lbc.cz/socialni-veci/5-1-podpora-integrace-narodnostnich-mensin-a-cizincu-d453317.htm?fbclid=IwAR0-40nG3hoDAMDLaVhapirgPs_-EjAzFaP7--vFeTrF7IS6C_uZJ39fQrQ