Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Medvídek Nebojsa se zrodil i díky penězům z kraje

04. 01. 2021

Čtyřicet tisíc korun. Tolik činí krajská dotace občanskému sdružení D.R.A.K. na literární projekt nazvaný Medvídek Nebojsa – co nevíš, Nebojsa ti poradí. Pod tímto názvem vyjde  kniha pro rodiče dětí do tří let. Jejími autory jsou samotní pracovníci občanského sdružení, ilustrace se ujala jedna z klientek chráněné dílny. Kniha se bude distribuovat zdarma; 150 výtisků obdrží vybrané rodiny.

„Text knihy je jednoduchý, aby při čtení nezdržoval a byl pochopitelný. Ke každé z kapitol vývoje dítěte je přiřazen obrázek s medvídkem Nebojsou, který vykonává v daný věk dítěte určitou činnost,“ uvedl ředitel D.R.A.K.u Ladislav Kořínek.

Ke každému výtisku dostanou rodiče pro dítě textilního medvěda Nebojsu, který knihou provází. Hračky šijí zaměstnanci chráněných dílen D.R.A.K.u. Kniha bude přeložena do německého a anglického jazyka, chystá se taktéž vydání v romském jazyce. Více informací lze získat na webových a facebookových stránkách organizace.

Kromě Libereckého kraje se dostalo knize podpory také od Nadačního fondu Lasvit a pojišťovny Kooperativa.

TZ: D.R.A.K.

Jan Mikulička
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324