Obce v kraji  se mohou zapojit do soutěže Obec přátelská rodinám a seniorům

25. 01. 2021

Získat peníze na podporu aktivity rodin a seniorů mohou obce z Libereckého kraje v celostátní soutěži Obec přátelská rodině. Každoročně ji vyhlašuje ministerstvo práce a sociálních věcí a jejím prostřednictvím usiluje o propagaci a rozvoj prorodinné a proseniorské atmosféry v obcích České republiky.

„Z pohledu rodinné politiky jsou obce velice důležité. Díky dobré znalosti místních podmínek mají totiž právě ony k rodinám a seniorům nejblíže,“ uvedl náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí Petr Tulpa.

V rámci soutěže se letos dočkají podpory dvě dotační oblasti – Obec přátelská rodině a Obec přátelská seniorům. Žádosti o poskytnutí neinvestiční dotace je možné podávat do 1. 3. 2021. Veškeré informace se lze dozvědět na webových stránkách ministerstva práce a sociálních věcí: https://www.mpsv.cz/web/cz/obec-pratelska-rodine-a-seniorum-2021.

Jan Mikulička
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz