Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Úředníci dali použitým věcem druhou šanci. Pomohli českolipské charitě

15. 04. 2021

Oblečení, obuv, hračky, domácí spotřebiče a další věci, které někdo považuje za nepotřebné, ale druhému pomohou. Právě tyto věci přinášeli úředníci do charitativní sbírky Dejte věcem další šanci, kterou 9. dubna pořádal Krajský úřad Libereckého kraje. 

Sbírka je pořádána vždy na jaře a na podzim již šest let po sobě odborem sociálních věcí Krajského úřadu vždy pro potřeby některé z charitativních organizací Libereckého kraje. A jednou za rok je vybrána jako obdarovaný právě Farní charita Česká Lípa. 

Pojďme pomoci dát nový život věcem, které se k běžné potřebě pořád ještě hodí. Celkem jsme shromáždili sto až sto dvacet balení, pytlů či krabic, plných různých předmětů. Těší mne, že osud lidí v nouzi není krajským úředníkům lhostejný," řekl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

„Jsme vděční za to, že jsme byli s Farní charitou Česká Lípa opět osloveni a obdarováni. Poskytujeme věci ve třech Šatnících v České Lípě, Novém Boru a v Mimoni, máme i další sociálních služby, v nichž najdou věci své uplatnění,“ poděkovala za darované věci ředitelka Farní charity Česká Lípa Eva Ortová, která dary ze sbírky symbolicky převzala od náměstka Tulpy.

Věci Farní charita Česká Lípa následně poskytne prostřednictvím charitativních šatníků svým klientům z azylových domů, sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi a všem dalším, kteří se nacházejí v nouzi. Stejně tak ale sbírka a následné aktivity organizace přispívají k tomu, že je eliminován zdánlivý odpad a zabraňuje se zbytečnému plýtvání ještě funkčními věcmi. „Velké díky za plný tranzit darů. Zvlášť v této nelehké době,“ dodala Eva Ortová.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324

Cílem poskytování dotace na rok 2021 je podpora aktivit souvisejících s integrací národnostních menšin a cizinců v Libereckém kraji formou komunitní práce a osvětových akcí. Formou dotace na činnost budou podpořeny projekty organizací, právnických a fyzických osob, které spadají do okruhu způsobilých žadatelů a jejichž projekty jsou zaměřeny na:

A. aktivity související s komunitní prací

B. edukační a informační činnost, osvětové aktivity a prevence xenofobního chování

Bližší informace na:  https://dotace.kraj-lbc.cz/socialni-veci/5-1-podpora-integrace-narodnostnich-mensin-a-cizincu-d453317.htm?fbclid=IwAR0-40nG3hoDAMDLaVhapirgPs_-EjAzFaP7--vFeTrF7IS6C_uZJ39fQrQ