Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Odbor sociálních věcí

Rodinná politika

 

Rodinná politika představuje souhrn všech opatření a aktivit, jejichž smyslem je podpora rodin. Pro rodinnou politiku je charakteristická její průřezovost. Spadají pod ní oblasti jako např. bydlení, školství, zdravotnictví, trh práce či infrastruktura. Na druhou stranu je nutné respektovat autonomii rodin, proto se rodinná politika zaměřuje na podporu rodin ve výkonu svých přirozených funkcí*. Ačkoliv se rodinná politika zabývá rodinami ve všech svých vývojových fázích, pilotní strategický dokument (Strategický plán rodinné politiky LK 2019-2023) je zaměřen pouze na rodiny s dětmi. Liberecký kraj si je vědom toho, že do rodinné politiky spadají také senioři, a proto nevylučuje, že bude v budoucnu plán rozšířen i o tuto cílovou skupinu.

* Rodinná politika na úrovni krajů a obcí: metodické „doporučení” Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Praha: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, 2008. ISBN 9788086878829.

 

Aktuality z oblasti rodinné politiky můžete sledovat také na Facebooku Rodina LK.


Logo RP vodorovné

 
Kontaktní osoba:
Mgr. Kamila Tůmová
Koordinátor rodinné politiky projektu „Systémová podpora práce s rodinou v Libereckém kraji“

 logo EU    logo LK