Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Festival rodiny probíhá i letos, jenom trochu jinak

18. 05. 2020
Navzdory pandemii zahájila Síť pro rodinu 9. května 1. ročník Festivalu rodiny s mottem S námi kvete každá rodina. Probíhá napříč Českou republikou do 21. 6. června, a to jak formou on-line aktivit, tak i reálných setkání.

„1. ročník Festivalu rodiny byl připraven, centra se začala přihlašovat a do toho vstoupila do našich životů pandemie COVID-19. Stáli jsme před rozhodnutím rodiny kvůli mimořádným opatřením a kvůli nejistotě, co bude kdy povoleno, zcela zrušit. Pandemie obrátila o 360 stupňů původní myšlenku oslovit širokou veřejnost aktivitami otevřenými pro všechny, nabídnout jim prostor a program, aby se mohly sejít a společně prožívat čas mimo virtuální realitu,. Nakonec jsme si řekli, proč festival nepojmout jinak! Všichni jsme se více méně museli přeorientovat do komunikace on-line, a tak proč to nevyužít i pro festival,“ vysvětluje změnu podoby festivalu Rut Kolínská, prezidentka Sítě pro rodinu.

Mateřská centra po celé republice upravují festivalové programy a přenášejí je do on-line prostředí. Zároveň na v rámci uvolňování mimořádných opatření budou organizovat i reálná setkání v míře jakou opatření umožní.

K novince 1. ročníku Festivalu rodiny patří soutěž pro členská centra i pro rodiny, tedy děti a rodiče. Cílem je prezentovat činnost mateřských center, a to jak v době mimořádných opatření, tak i v rámci festivalových aktivit. Soutěž bude probíhat ve 3 kategoriích: fotografie, video a festivalová kreativní tvorba v rodinách (dětí i dospělých).

Kontakt: rut.kolinska@sitprorodinu.cz, 603 271 561

Festival rodiny

Síť pro rodinu, z.s. založila novou tradici se záměrem posilovat hodnotu rodiny a společně upozornit, že rodina pro každého z nás znamená to nejcennější, co máme! Zároveň chceme upozornit na širokou škálu programů mateřských center v oblasti prevence rizikových jevů v rodině a ve společnosti, stejně tak představit mateřská centra jako zásadní pilíř komunitního života.

TZ: Síť pro rodinu

tz

Ing. Kateřina Hájková
katerina.hajkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226449
Mobil: 725704059