Odbor sociálních věcí

Orient show v Železném Brodě bude pomáhat již šestým rokem

16062018_Orient show Zelezny Brod

Městské divadlo Železný Brod hostí již šestým rokem benefiční taneční akci Orient show, kterou pořádá rodinné centrum Andílek. Letos podpoří malého Kubíka se svalovou dystrofií.

Taneční, benefiční akce, která se v letošním roce uskuteční v sobotu 16. 6. 2018 od 16,00
v Městském divadle Železný Brod i letos pomůže postiženému dítěti. Jedná se o chlapce Kubíka
s nemocí, která způsobuje celkovou ochablost těla a potřebuje speciální přístroj pro lepší dýchání. „V minulém roce jsme podpořili Honzíka částkou 3 800,- a v roce 2015 jsme vybrali zatím nejvyšší částku 10 000,-, která šla na pomoc Barunce a Báře,” upřesňuje Helena Simmová z pořádajícího RC Andílek.

Rodiny s dětmi mohou strávit příjemné odpoledne ve společnosti známých herců Karla Zimy
a Lukáše Langmajera, kteří budou celou akci moderovat. Na programu je nejen spousta tanečních vystoupení orientálního žánru, ale také malování na obličej, tetování henou, dražba dortů a další.

„S obdivem sleduji, jak se ti, co sami nic moc nemají, snaží pomáhat druhým,” říká o RC Andílek Rut Kolínská, prezidentka Sítě pro rodinu, jejímž členem je i železnobrodské rodinné centrum. “Posilujeme hodnotu rodiny, a to v jakékoliv podobě, aby se pro každého z nás mohla stát bezpečným přístavem. A je skvělé vést děti odmala ke vzájemné sounáležitosti například na akcích pro rodiny s dobročinným záměrem,” dodává Rut Kolínská.

Vstupné na akci je dobrovolné, celkový výtěžek se pak počítá z několika směrů. Ze vstupného, ale i dražby dortíků, tomboly a dražby hodnotných cen.

Pro více informací kontaktujte:

Lenka Pohlodková, krajská koordinátorka Sítě pro rodinu, z.s. v Libereckém kraji, lenka.pohlodkova@seznam.cz, 733 508 417

a

Helena Simmová, předsedkyně RC Andílek, H.simmova@centrum-andilek.cz, 774 608 874