Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Podpora neformálně pečujících prostřednictvím ocenění v soutěži Pečující roku 2021

Podpora neformálně pečujících prostřednictvím ocenění v soutěži Pečující roku 2021

Do 31. července je možné podat přihlášku do soutěže o cenu Pečující roku 2021, kterou vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR. Cílem této ceny je ocenit konkrétní neformální pečující, kteří pečují o seniory, blízké s postižením či dlouhodobě nemocné a na jejich příbězích a zkušenostech ukázat, že nejsou sami a že si zaslouží uznání celé společnosti.

Neformální péče, tedy péče o seniory, blízké s postižením či dlouhodobě nemocné, je v Česku stále okrajové téma. Jedná se při tom o práci náročnou a vyčerpávající, jak finančně, tak také psychicky a emočně. Neformální pečující mají navíc ztíženou pozici na pracovním trhu, často musí z práce odejít a postupně se dostávají i do sociální izolace. Znáte-li někoho takového, zapojte se a podpořte ho svojí nominací.

Nominovaným může být kdokoliv z veřejnosti a přihlásit ho je možné v kategoriích Péče o seniora nad 65 let, Péče o člověka s postižením/dlouhodobě nemocného do 18 let a Péče o člověka s postižením/dlouhodobě nemocného nad 18 let. Pečujícího, o němž si myslíte, že by měl ocenění získat, je možné přihlásit ZDE.

Vyhlášení výsledků soutěže a předání ocenění z rukou ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové se uskuteční na čtvrtém ročníku konference Fórum rodinné politiky, které se bude konat 7. a 8. září v Praze. Více o soutěži Pečující roku se dozvíte na webu ZDE.