Síť pro rodinu opět nabízí firmám možnost získat prestižní certifikát Společnost přátelská rodině 2019

„Společnost přátelská rodině“ je certifikát na tři roky. Ten mohou získat zaměstnavatelé, kteří se přihlásí a projdou auditem, který již od roku 2004 uděluje Síť pro rodinu, z.s. O certifikát mohou usilovat zaměstnavatele všech velikostí s celorepublikovým dosahem.

Liberecký kraj se navíc rozhodl ocenit ty zaměstnavatele z kraje, které se do auditu přihlásí a získají certifikát. Proto na podzim mimo vyhlášení Sítě pro rodinu proběhne také slavnostní ocenění úspěšných organizací z Libereckého kraje pod záštitou náměstka hejtmana pro sociální oblast Pavla Svobody. Kraj se dlouhodobě zabývá potřebou podpory slaďování rodinného a pracovního života a ocenění úspěšných zaměstnavatelů vnímá jako prorodinné opatření, které by mohlo motivovat další zaměstnavatele k zavádění nových prorodinných aktivit.

Proces auditu Společnost přátelská rodině spočívá ve vyhodnocení 4 základních oblastí: zaměstnavatelských podmínek, prorodinných aktivit organizace, společenské odpovědnosti firem, prostředí firmy a jejího přístupu k životnímu prostředí. Audit probíhá ve třech fázích: dotazníkové šetření, kontrolní návštěva v organizaci a finální vyhodnocení pětičlennou porotou složenou z odborníků a zástupců kraje. Porota připraví závěrečnou zprávu, jejíž součástí bude nejen verdikt o udělení či neudělení certifikátu, ale také celkové hodnocení všech hodnocených oblastí a doporučení poroty, co je možné zlepšit, na co se zaměřit, případně co dělat jinak.

„Firemní kultura přátelská rodině může sehrát rozhodující roli při výběru zaměstnavatele. Loajální a stabilní zaměstnanci jsou pro firmy v době s častou fluktuací zaměstnanců velkým přínosem, proto se vyplatí věnovat jejímu zlepšování. A v tom firmám audit pomůže. Firmy, které prošly auditem, potvrzují, že samotný průběh auditu jim nabídl bohatou inspiraci, co všechno mohou dělat. Navíc v rámci slavnostního předávání certifikátů dostanou příležitost sdílet své zkušenosti s ostatními a zároveň se inspirovat přístupem dalších firem,“ vysvětluje Rut Kolínská, prezidentka Sítě pro rodinu, přínos certifikátu pro zaměstnavatele.

Organizace se do auditu mohou přihlásit do 30. 6. 2019 koordinátorce certifikace SPR Ireně Přibylové: irena.pribylova@sitprorodinu.cz, 773 819025. Více informací naleznete na www.familyfriendly.cz.

Kontaktní osoba v Libereckém kraji: Petra Janatová, krajská koordinátorka Sítě pro rodinu, z.s. v Libereckém kraji, petra.janatova@sitprorodinu.cz, 773 819 012