Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Sborník příkladů dobré praxe

Sborník příkladů dobré praxe

Při tvorbě Strategického plánu bylo zjištěno, že v kraji chybí systematická propagace rodinné politiky. V rámci obcí s rozšířenou působnosti má vlastní platnou koncepci rodinné politiky pouze Turnov. Mimo obce s rozšířenou působností má ještě platnou koncepci město Hodkovice nad Mohelkou a Dubá na Českolipsku. Kraj nemůže obcím nařizovat, aby k této problematice přistoupily více koncepčně, proto bude využito dobré praxe v území. Distribucí sborníku dobré praxe chce kraj dostat problematiku rodinné politiky více do povědomí obcí a ukázat, co rodinná politika přináší a jaké možnosti lze využít při hledání zdrojů realizace prorodinných aktivit.

 

Víte-li o nějakém příkladu dobré praxe z Libereckého kraje, který by mohl být zveřejněn ve sborníku, pošlete ho na e-mail rodina@kraj-lbc.cz.

 

 


Sborník dobré praxe rodinné politiky v krajích 

Inspiraci z jiných krajů v oblasti prorodinných aktivit naleznete ve Sborníku dobré praxe rodinné politiky v krajích, který vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí v rámci projektu Krajská rodinná politika.

Sborník je ke stažení zde.

Elektronický sborník je k diszpozici zde.