Společnost přátelská rodině (Síť pro rodinu, z. s.)

Tradiční kampaň Sítě pro rodinu, z. s. (dříve Síť MC) Společnost přátelská rodině běží již od roku 2004. Zaměřuje se na podporu rodiny v každé životní fázi, tzn. na všechny generace a jejich potřeby.  Aktivity kampaně v posledních letech směřují především k zaměstnavatelům. Důraz je kladen na motivaci zaměstnavatelů k uplatňování rovných příležitostí a zavádění opatření pro slaďování rodinného a pracovního života jejich zaměstnanců. Kampaň se soustředí především na audit „Společnost přátelská rodině“. Na základě analýzy firemní kultury můžete obdržet prestižní certifikát Společnost přátelská rodině, který je udělován na dobu 3 let.

ŽADATEL: státní, nevládní i soukromé společnosti a organizace nejrůznějšího typu, kulturní a sportovní instituce, školy, nemocnice, výrobní podniky a firmy, média, obce, úřady….

CÍL: motivace zaměstnavatelů k uplatňování rovných příležitostí a zavádění opatření pro slaďování rodinného a pracovního života jejich zaměstnanců (získání certifikátu Společnost přátelská rodině udělovaného na dobu 3 let)

OBLASTI HODNOCENÍ: 1. zaměstnavatelská oblast, 2. společenská odpovědnost firem, 3. prorodinné aktivity firem, 4. prostředí firmy

KATEGORIE: 1. celorepubliková – kam spadají organizace celorepublikového či nadnárodního významu či působnosti (konané každoročně), 2. krajská - kam spadají organizace místního nebo krajského významu či působnosti (konané minimálně jednou za dva roky v každém kraji)