Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Odbor sociálních věcí

Krizové situace

 

Policie   Bezdomovec   Požár   Exekuce   Násilí   Záchranka 

Pomoc v tísni:

Hledáte na koho se obrátit v tísni, kam zavolat, když jde o život Váš nebo Vašich blízkých? Jednotlivá krizová telefonní čísla naleznete zde.

Každý se může dostat do těžké životní situace, kdy ztratí střechu nad hlavou, zaměstnání, stane se obětí trestného činu, diskriminace apod.             I v Libereckém kraji sídlí řada státních i neziskových organizací, na které se můžete bez obav obrátit. Tyto organizace poskytují poradenství a další služby.

Domácí násilí

Jakýkoliv druh násilí, i v rámci rodiny, je v České republice trestný a měl by být ohlášen na Policii ČR. V případě, že se stanete obětí domácího násilí nebo víte o někom, kdo obětí pravděpodobně je, obraťte se přímo na Policii ČR nebo níže uvedené organizace.

Drogy a jiné závislosti

Následující organizace poskytují informace o drogové problematice a pomáhají s odvykáním:

Další kontakty na jednotlivé organizace naleznete na Mapě pomoci, která obsahuje kontakty na zařízení poskytující léčbu, poradenství a prevenci v oblasti závislostí v České republice, rozčleněné do kategorií podle druhu služby, a dále podle jednotlivých krajů a v nich podle okresů a měst. Mezi druhy služby jsou i služby pro odvykání kouření a služby zaměřené na hazardní hraní (gambling).

Dluhy a exekuce

Každý se může dostat do tíživé finanční situace, která vyvrcholí dluhy, případně exekucí. Informaci o tom, jak s dluhy zacházet, co je to splátkový kalendář, osobní bankrot apod. vám poskytnou organizace pracující s migranty.

Obrátit se můžete také na specializované poradny:

Bezdomovectví

Bezdomovectví je často spojeno se ztrátou bydlení v důsledku tíživé finanční situace, ztráty zaměstnání nebo např. rozvodu manželství. Pokud se dostanete do situace, kdy takříkajíc „ztratíte střechu nad hlavou“, kontaktujte následující organizace, které nabízejí poradenské služby, ale i přenocování, možnost základní hygieny, jídlo a ošacení.

Rasismus

V případě, že se stanete obětí útoku na základě své příslušnosti k etnické, rasové, náboženské, sexuální, politické či sociální skupině, subkultuře, anebo z důvodu svého věku či zdravotního stavu, vyhledejte bezplatnou pomoc.

Obchod s lidmi, prostituce

Následující organizace poskytují bezplatnou pomoc pro lidi, kteří se stali obětmi obchodu s lidmi, vykořisťování nebo prostituce.