Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Odbor sociálních věcí

Terénní programy - Člověk v tísni

Název:  Terénní programy v sociálně vyloučených lokalitách

(organizační složka společnosti Člověk v tísni)

Zřizovatel:  Člověk v tísni – spol. při ČT, o.p.s.

IČO: 25755277

Adresa: Sokolská 18, Praha 2, 120 00 (sídlo společnosti)

Vedoucí: Karel Novák

Telefon: 226 200 420

Fax: 226 200 422

E-mail: karel.novak@clovekvtisni.cz

Cílová skupina: Osoby a domácnosti s nejnižším příjmem, nezaměstnaní, se ztíženým přístupem k institucionální pomoci; Služba se poskytuje ve vybraných lokalitách, bydliště v lokalitě však není podmínkou spolupráce. V Libereckém kraji: 1 pracovník v Mimoni, 2 v lokalitách Chrastava a Hamrštejn u Liberce, 2 v Liberci.

www stránky: http://www.clovekvtisni.cz/terenniprogramy.php

Stručná charakteristika:

kontaktní, terénní služba. Jeden terénní sociální pracovník pracuje na dlouhodobém socioterapeutickém kontraktu maximálně s deseti klienty/rodinami, pro krátkodobou či jednorázovou spolupráci je kapacita jednoho terénního sociálního pracovníka cca 20 klientů.

Podstatou služby je sociální poradenství (sociální zabezpečení, dávky sociální ochrany, zaměstnání), právní poradenství (bydlení, obrana vlastních práv), vyjednávání (pomoc s vyjednáváním s úřady státní správy a samospráv, pronajímateli, školami atd.), doprovod (zejména na úřady), mediační, facilitační činnost mezi skupinou klientů a orgány státní správy a samosprávy, školou apod., zprostředkování dalších služeb (krizových, psychologických, ubytovacích atd.), základy rodinného a výchovného poradenství, monitoring sociální situace v místě (lokalitě a okolí), vytváření lokální sítě a práce s ní (sítě formálních a neformálních institucí), socioterapie – case management (dlouhodobá práce, zejména s rodinou).

 

Terénní sociální pracovníci společnosti Člověk v tísni pomáhají svým klientům přímo v místě, kde klienti žijí.