Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Odbor sociálních věcí

Konference KP 30.-31.10.2003

Konference „Komunitní plánování sociálních služeb a Evropský sociální fond“

Termín konání:  ve dnech 30. – 31.10.2003

Posláním konference bylo

-         informovat o komunitním plánování sociálních služeb v Libereckém kraji, Královehradeckém kraji a Ústí nad Labem

-         informovat o možnostech financování komunitního plánování sociálních služeb ze zdrojů ESF

-         představit komunitní plánování sociálních služeb v evropském kontextu

 

Konference se zúčastnilo 120 delegátů z celé ČR, většinou se jednalo o zástupce krajských samospráv. Konference se zúčastnila také náměstkyně ministra sociálních věcí Ing. Ludmila Millerová a hosté ze zahraničí Rowan Dawison z Irska, John Skinner z Velké Británie.

 

Je nutné zdůraznit, že se nám podařilo zorganizovat ve spolupráci s MPSV první takto tématicky zaměřenou konferenci v ČR a že se stanovený cíl – zahájit diskusi na téma komunitní plánování sociálních služeb, podařilo beze zbytku naplnit.

 

 

Sociálně demografické analýza v pilotních regionech Semilsko, Turnovsko, Jilemnicko


V současné době je dokončována zpracovatelem – Technickou univerzitou Liberec. Sociální analýzy z těchto regionů budou předloženy bude do 30.3.2004.

Zkušenosti s procesem  vytváření těchto sociálních analýz hodláme využít při spolupráci s dalšími regiony- Českolipsko a Hrádecko. Oba tyto regiony se již připojily ke spolupráci účastí ve vzdělávacím výcviku komunitního plánování sociálních služeb.