Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Odbor sociálních věcí

Svaz diabetiků Jablonec nad Nisou

Svaz diabetiků JBC hromadná

Název:  Územní organizace Svazu diabetiků ČR

Zřizovatel: Svaz diabetiků ČR, Koperníkova 11, Praha 2

IČO: 60254467

Adresa: Lužická 1, Jablonec nad Nisou

Statutární zástupce: Zdenka Bartošová

Telefon: 483 711 515

e-mail: zbartosova@atlas.cz
Cílová skupina: Občané s diabetickým onemocněním, prevence pro ostatní občany

Činnost organizace:

Hlavním cílem organizace je preventivně vzělávací činností předcházet nepříjemným zdravotním komplikacím u diabetiků (zejména způsobeným neuropatií - mohou to být například poruchy zraku až oslepnutí, poškození ledvin až s nutností dialýzy, poškození končetin vedoucí i k amputacím).

2-3x ročně pořádá organizace Edukačně preventivní pobyty pro diabetiky s lékařem, zdravotní a rehabilitační sestrou. Pobyty zajišťuje vedoucí. Na programu je denní cvičení na suchu i v bazénu, výlety s různou obtížností podle zdravotní způsobilosti, denní ordinace a přednášky lékaře. Diabetická dieta je samozřejmostí.

Pravidelně 1x týdně se mohou členové organizace účastnit cvičení v jabloneckém bazénu pod vedením odborné cvičitelky.

4-5x do roka pořádá Svaz diabetiků akci „kapka krve“, kdy se zájemcům preventivně určuje hladina cukru v krvi a paři podezření na zvýšenou hladinu cukru je občanu doporučeno odborné vyšetření. Další preventivně vzdělávací akcí je akce Modrá píšťalka. Svaz diabetiků také vydává 4x ročně časopis Dia zpravodaj .

 

Svaz diabetiků cvičení

   svaz diabetiků bazén