Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Odbor sociálních věcí

Svaz diabetiků ČR Česká Lípa

Název: Základní organizace svazu diabetiků ČR

Forma: Občanské sdružení

IČO: 48282138

Adresa: Česká Lípa, Příbramská 2032

Kontaktní osoba: Ing. Václav Vašák

Cílová skupina: diabetici i lidé bez diabetu

Stručná charakteristika:

Jednou v měsíci máme setkání s edukačně motivačním programem, kde se řeší např. dotazy na život s diabetem, dieta, tělesný pohyb a mnoho dalšího ve spolupráci s diabetickou sestrou.

Každý rok pořádáme týdenní edukačně preventivní pobyty na zajímavých místech naší vlasti s lékařem a diabetologickou sestrou. Konají se zde výlety, sportovní činnost, přednášky s diskusními bloky, měření glykémie, tlaku a péče o nohy.

Další zajímavá akce je víkendový pobyt ve Sloupu v Čechách. Tento pobyt je určen pro všechny věkové kategorie a rodinné příslušníky. I tady máme diskusní pořady, ale podstatnou část programu tvoří pohyb ( stolní tenis, šipky, petanque, fotbal, výlety,…), samozřejmostí je i kulturní vyžití.

Dvakrát do roka pořádáme pro občany, ve spolupráci MěÚ Česká Lípa odbor sociálních věcí, akci Kapka krve. Zájemcům měříme glykémii, tlak a tuk. Do budoucna plánujeme i měření cholesterolu.

Motem naší činnosti je, že každý diabetik se má o svou „nemoc“ zajímat a naučit se s ní aktivně a plnohodnotně žít. Snažíme se získávat členy i v mladší populaci, což bývá občas problém, lidé mají ostych, někdy se bojí diskriminace nebo se cítí časově zaneprázdněni.