Odbor sociálních věcí

Klíčové subjekty krajské protidrogové politiky

Protidrogová komise Rady Libereckého kraje - odborný a iniciativní orgán rady kraje, který se řídí: Statut komise a Jednací řád 2017

Obce - na obcích s rozšířenou působností je zřízena funkce místního protidrogového koordinátora. Spolupráce s obcemi I. a II. stupně probíhá v rámci komunitního plánování sociálních služeb obcí / regionů.

Seznam MPK k 11. 3. 2019

Poskytovatelé protidrogových a dalších sociálních služeb - výčet poskytovatelů včetně kontaktních údajů je uveden v Datovém centru sociálních služeb v Libereckém kraji a v Mapě pomoci Národního monitorovacího střediska pro drogy a drogové závislosti ČR.

Další spolupracující subjekty:  Krajská nemocnice Liberec, a. s. (Detox, Stanice pro léčbu závislosti na tabáku, Stanice pro léčbu alkoholové závislosti, Záchytná stanice); Krajská hygienická stanice LK se sídlem v Liberci; Policie ČR - krajské ředitelství a jednotlivé územní obvody; Probační a mediační služba; Psychiatrická nemocnice Kosmonosy; Vazební věznice Liberec; Věznice Rýnovice a Stáž pod Ralskem  a další.