Organizace Rytmus Liberec slaví 15 let putovní výstavou fotografií s názvem „Pracuji, protože…“

23. 09. 2019

Putovní výstava ukáže prostřednictvím fotografií příběhy uživatelů služby, kteří i přes své znevýhodnění nalezli s podporou organizace Rytmus Liberec práci na běžném pracovním trhu. Návštěvníci se tak seznámí nejen se samotnými příběhy, ale i s činností organizace, která v Libereckém kraji působí již 15 let. Výstava se koná pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty.

„K výstavě není třeba říkat mnoho slov, vše najdete v příbězích, které doplňují vystavené fotografie. Jednotlivé příběhy sami popisují a dokazují, že lidé s postižením mohou pracovat v běžných podmínkách a zapojit se do společnosti. Našim uživatelům jsme položili jednoduchou otázku „Proč pracujete?“, a tak vznikl název výstavy - Pracuji, protože…,“ říká k výstavě ředitelka pořádající organizace Ing. Antónia Dechťarová.

Autorem snímků je Pavel Gebhart, který jako jeden z prvních uživatelů služby organizace Rytmus Liberec nalezl zaměstnání, ve kterém je dodnes. Jeho velkým koníčkem je fotografování a proto organizace přijala jeho nabídku spolupráce podílet se na výstavě fotografií k 15. výročí organizace.

Zahájení výstavy fotografií „Pracuji, protože…“ proběhne 1. 10. 2019 od 14 hodin v OC Plaza Liberec a jeho součástí bude interaktivní workshop a doprovodný program.

V následujících obdobích budou k vidění na různých místech Libereckého kraje, kde organizace působí: Liberec, Česká Lípa, Semily, Jilemnice a Jablonec nad Nisou.

Místní a časový harmonogram putovní výstavy “Pracuji, protože…”

1. – 13. 10. 2019 Liberec - OC Plaza

14. – 25. 10. 2019 – Česká Lípa - KD Crystal

29. 10. – 8. 11. 2019 Semily – Městská knihovna Jilemnice

11. – 22. 11. 2019 Jilemnice - Společenský dům Jilm

25. 11. – 6. 12. 2019 Jablonec nad Nisou - OC Central Jablonec

Doplňující informace o organizaci

Organizace Rytmus Liberec, o. p. s. slaví letos 15. výročí své působnosti v Libereckém kraji.

V roce 2004 byla založena jako pobočka o. s. Rytmus Praha. Od roku 2008 působí jako samostatný subjekt. Rytmus Liberec o. p. s. a má své sídlo v Liberci. Za účelem pokrýt poptávku po službě v celém Libereckém kraji se postupně rozrostl o několik poboček. V roce 2006 bylo založeno detašované pracoviště v Jablonci nad Nisou, v roce 2011 v České Lípě, 2013 v Jilemnici a 2015 v Semilech.

Rytmus Liberec podporuje lidi se zdravotním znevýhodněním v aktivním zapojení do společnosti. Poskytuje podporu při přípravě na trh práce a při hledání práce samotné, posléze i na pracovištích formou pracovní asistence. Rozvíjí jejich dovednosti a znalosti, a to jak v rámci skupinových setkání (tzv. Job kluby), tak při individuálních konzultacích. Více informací na www.rytmusliberec.cz.

TZ: Rytmus Liberec, o. p. s..