Допомога громадянам України, виплата допомоги буде можлива також у режимі онлайн - Pomoc pro občany Ukrajiny, výplata dávek

Mgr. Eva Říhová

odborný zaměstnanec pro externí komunikaci

• 18. 03. 2022 11:42

Humanitární dávka – 5 000 korun na měsíc a osobu pro občany Ukrajiny, kteří utekli do České republiky před válečným konfliktem.

Гуманітарна допомога - в розмірі 5 000 чеських крон на місяць на людину для громадян України, які втекли до Чехії через початок воєнного конфлікту.

Humanitární dávka je určena na základní životní náklady.

Гуманітарна допомога є призначена для покриття основних життєвих витрат.

Humanitární dávku obdrží občan Ukrajiny, který má vízum za účelem strpění.

Гуманітарна допомога надається громадянам України, які мають візу з метою терпимості.

Pro výplatu humanitární dávky je třeba založit účet v české bance.

Для отримання гуманітарної допомоги необхідно відкрити рахунок у чеському банку.

8 bank v České republice zřídí bankovní účet občanům Ukrajiny.

8 банків у Чехії готові відкрити банківські рахунки для громадян України.

Humanitární dávku vyplácí Úřad práce ČR.

Гуманітарна допомога виплачується Центром зайнятості населення Чеської Республіки.

Občané Ukrajiny mohou žádat o humanitární dávku kdykoli, není třeba přicházet na Úřad práce ČR hned po příjezdu do České republiky.

Громадяни України можуть подати заяву на отримання гуманітарної допомоги у будь-який час, немає необхідності приходити до Центру зайнятості Чеської Республіки одразу після прибуття до Чеської Республіки.

Připravuje se on-line aplikace – humanitární dávku půjde žádat z mobilního telefonu online.

Готується онлайн-заявка - на гуманітарну допомогу можна буде подати заяву з мобільного телефону в режимі онлайн.

Humanitární dávku pro děti obdrží rodiče.

Батьки отримають гуманітарну допомогу для дітей.

ДОПОМОГА ГРОМАДЯНАМ УКРАЇНИ, ВИПЛАТА ДОПОМОГИ БУДЕ МОЖЛИВА ТАКОЖ У РЕЖИМІ ОНЛАЙН_Úřad práce a zřízení účtu